To dzieje się w Twoim ciele, gdy jesz 2 banany dziennie

Jeden z najbardziej niedocenianych owoców natury – banany to jedna z najpopularniejszych potraw na świecie ze względu na ich doskonały rozmiar porcji, naturalną osłonę ochronną i niską cenę. Są idealne jako przekąska, zmieszane z jogurtem lub jako składnik wypieków. Ale czy wiesz, że banany mogą zapewnić Ci niesamowite korzyści zdrowotne? To dlatego, że ten owoc jest pełen świetnych składników, w tym witamin, składników odżywczych i błonnika. Większość z nas wie, że są one doskonałym źródłem potasu, ale mam zamiar podzielić się ich bardziej zaskakującymi korzyściami dla zdrowia!

bananas

1. Zgaga
Jako owoc zasadowy, banany są niesamowicie silne, zapewniają natychmiastową ulgę przy refluksie i zgadze. Regularne spożywanie bananów neutralizuje kwas w żołądku i pomaga całkowicie pozbyć się kwasu refluksowego.

2. Energia
Potas obecny w bananach chroni mięśnie przed skurczami, podczas gdy węglowodany dostarczają energii wystarczającej do znoszenia wysiłku fizycznego. Banany uwalniają energię powoli, dzięki czemu będą przez dłuższy czas jej dostarczać niż inne popularne słodkie pokarmy.

Kontynuuj czytanie na następnej stronie.